مسولیت!!!

به نام خدا

 

 

 

 

آقای ظهیرنژاد اوضاع کردستان و غرب کشور اصلا خوب و امن نیست

و ممکن است این اوضاع به آذربایجان غربی هم برسد.با توجه به اینکه شما در ارومیه خدمت کردید، میخواهم شما را به فرماندهی لشگر ارومیه منصوب کنم.

 

اما من سالها قبل در آنجا خدمت کردم و الان همه افراد عوض شده اند ممکن است آن ها را نشناسم.

این وطن و این دین به شما احتیاج دارد. شما فرزند اسلام و این آب و خاک هستید.

پس فقط چند روز به من فرصت دهید تا با شرکتی که در آن مشغول به کارم تسویه حساب کنم و تعهداتم را انجام دهم.

دقت کنید!  اسلام ووطن اکنون به شما احتیاج دارد.

باشد، من میروم خانه وسایلم را جمع میکنم و صبح می آیم.

من به شما میگویم  کشور الان به شما احتیاج دارد شما می گویید فردا می آیید!!!؟ همین الان باید بروید.

تیمسار دخترم در منزل تنهاست ، من نمیتوانم اورا تنها بگذارم!!!

 

در این لحظه بود که تیمسار  راننده خود را صدا میکند و به او میگوید: شما همین الان به منزل من میروید و خانم من را سوار ماشین میکنید و به منزل  جناب ظهیری نژاد میروید و  تا همسر من دختر ایشان را بگیرد و منزل ما بیاورد.

آقای ظهیری نژاد شما هم با اولین پرواز به سمت ارومیه بروید.

----------------------------------------------------------------------------------------------

این صحبتهایی بین امیر سپهبد شهید قرنی اولین رئیس کل ارتش بعد انقلاب با مرحوم سرلشگر قاسم علی ظهیری نژاد در سال58 برای سپردن فرماندهی لشگر 64 ارومیه بود.(سرلشگر ظهیری نژاد قبل از انقلاب از ارتش اخراج شده بود و در شرکت خصوصی  بکار مشغول شده بودن)جهت مقابله با اغتشاشات غرب و شمال غربی بکار گرفته شدن.

بعدها سرلشگر ظهیری نژاد فرمانده نیروی زمینی در زمان جنگ و فرمانده ستاد مشترک ارتش نیز رسیدن و در سال1366 به درجه سرلشگری و در سال 1378 بر اثر سکته مغزی در گذشتند.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

امروز سوم اردیبهشت تقویم نشان میدهد که  34 سال پیش گروهک فرقان در حیاط منزل  اولین فرمانده ستاد مشترک کل ارتش( آن زمان فرماندهی کل ارتش بود) سرلشگر محمد ولی قرنی به شهادت رساندن که بعد شهادتش به درجه سپهبدی ارتقا پیدا کردن.

غرض از این خاطره به این دلیل نبود که از اقتدار و صلابت شهید قرنی در مورد اجازه ندادن به  جدا شدن کردستان و  محکم ایستادن در مقابل دموکراتها مطلب بنویسم. ویا  نمیخواهم از تلاش ایشان برای جلوگیری از پاشیدن ارتش و  حفظ نمودن و پاکسازی ارتش  سخن بگویم. منظورر ما از اختلاف بین ایشان و دولت موقت  و یا دلیل به شهادت رساندن ایشون توسط گروه فرقان نیست. ( این مطالب در اختیار مخاطب قرار دارد تا با جستجو به ایین مطالب آگاه شود.

----------------------------------------------------------------------------------------

هدف از خاطرات بالا نشان داد حس مسولیت پذیری شهید قرنی و همچنین  سرلشگر ظهیری نژاد بود.مطمئنا انقلابی که بوجود آمد ( خواه خواننده موافق این انقلاب بوده باشه یا نه)  مطمئنا  برای جلوگیری از هرج و مرج های بعد آن به افراد که دارای ظرفیت های بزرگی برای مسئولیت محتاج بودکه از اغتشاشات و ... در امان باشد   مطمئنا سپهبد قرنی یکی از انهاست که با توجه به قضیه کردستان  بازه زمانی را از دست نمیدهند و یکی از موفق ترین افسران ارتش را به نواحی غرب و شمال غربی در سریعترین زمان ممکن میفرستن.

این مطالب را برای این نوشتم تا مقایسه  اجمالی با زمان اکنون داشته باشیم!!!

اکنون بسیاری از این مسئولین نتنها جنبه پست و مقام خود را ندارند و  مسئولیت پذیر نیستن!!! بلکه در موقع خرابکاری یاجواب نمیدهند و بعضی مواقع حتی با پررویی تمام بر صندلی قدرتشان بیشتر تکیه میکنند!!!

از این قضایا مثال های زیادی هست:

آتش سوزی مدارس بوسیله بخاری نفتی و پاسخگو بودن عالی مدیران مربوط!!!

(بماند روزهای بعد متلک وارانه گفتن  بچه ها هوا سرده و موقع ورزش کردن مواظب باشید تا سرما نخورید یا زمین نیافتید که ما بیاد جوابگو باشیم!!!)

----------------------------------------------------------------------------------------------

و یا در برنامه 90 به تاریخ 26 فروردین آمده بود که در یک مدرسه فوتبال که طبق قانون پزشک باید داشته باشد اما فاقد پزشک بود!!! و حادثه ای برای یکی از بچه ها رخ داد و بجای اینکه به بیمارستان ببرند تحویل مادرش میدهند!!!(طبق گفته پزشکان اگر نیم ساعت یا چهل دقیقه زودتر میرسیدن آن پسر زنده میماند).  کسایی که کاهلی کردن به جزاشون رسیدن!!!؟  مجموعه ای که به آنها جواز داد پاسخگو شدن!!!؟

----------------------------------------------------------------------------------------------

ساخت و ساز مسکن که در ایرانی که روی خط گسل زلزله قرار دارند آیا شهرداری  آنهایی که به قانون جهت استحکامات رعایت نکردن ساختمان را تخریب میکند!!!؟ یا فقط به گرفتن جریمه قانع میشود!!!؟ تا به کی باید زلزله های 6 تا 7 ریشتری تلفات زیادی داشته باشیم در حالیکه در ژاپن زلزله بالای 8 ریشتر تلفات ندارد!!!

-----------------------------------------------------------------------------------------------

در گرانی همه مقصرن جز مسئولین!!! طبق کلیپ های صرفا جهت اطلاع 29 فروردین

-----------------------------------------------------------------------------------------------

کاش یمقدار در کنار یاد کردن امثال قرنی ها مسئولیت پذیری آنها را هم یاد میگرفتیم

 

کاش مسئولین این نکات سفارش شده حضرت علی (ع) در نهج البلاغه را بخوانن.

/ 11 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی
باران پاييزي

هي واي چي بايد گفت كه زبان قاصره و حوصله اي ديگه براي كسي نمونده. [گریه]

م(خط خطی)

سلام ممنون به وبلاگم سر میزنید حق با شماست شاید یادم رفت به وبلاگتون بیام البته سیستم من واسه نظر دهی مشکل داره اکثر مواقع باز نمیشه تا نظر بذارم در مورد رمز هم چیز خاصی نمینویسم از روزمرگی هام مینویسم و معمولا به اقایون نمیدم یعنی مخاطبای مطالب رمز دار با اینکه مطالب چیز خاصی هم نیست اما خانم ها هستند موفق باشید

م(خط خطی)

سلام ممنون به وبلاگم سر میزنید حق با شماست شاید یادم رفت به وبلاگتون بیام البته سیستم من واسه نظر دهی مشکل داره اکثر مواقع باز نمیشه تا نظر بذارم در مورد رمز هم چیز خاصی نمینویسم از روزمرگی هام مینویسم و معمولا به اقایون نمیدم یعنی مخاطبای مطالب رمز دار با اینکه مطالب چیز خاصی هم نیست اما خانم ها هستند موفق باشید

هدی

مطلب قشنگی بود آقا حسین. امیدوارم یک نفر...حداقل یک نفر ازین صحبتا درس بگیره...[افسوس]

فلفل

بسیار زیبا بود......این روزا اول شکم بعد..... من آپم.....اگه خواستین تشریف بیارین.....

مامان هستی

وای خدای من چه آدم هایی بودند. که البته اگه نبودند آن نمی شد واگه این نباشند این چنین ها نمی شود و ما خون جگرها نمی خوردیم...

دلی

سلام به اندازه که این سالها گذشته به همون اندازه هم بین آدما فاصله ایجاد شده...خیلی عوض شدن...ماکه اون موقع نبودیم ولی باهمین خاطره ها میفهمیم یا اونا تو دنیای دیگه ای زندگی میکردن یا ما الان تو دنیای دیگه ای هستیم

دلی

پس قبول دارید که آقایون تو نکات منفی عین همن شدید[نیشخند] جناب همسر فرمودن فوری 50تومن نباز دارم...من یه کم اینور و اونور کردم بعد رفتم واسش اوردم میگه تو نبدی همین الان گفتی 5تومن بده بعد لای کیفت تراول درمیاد آقا حسین غیر از اون تراول50که دست همسر قرضه و قراره ظرف24ساعت پسش بده صب کن شاید لای کیف سحرامیز من 3تای دیگه هم بیرون اومد تا انشالله مشکل شماهم حل بشه[نیشخند]

دلی

راستی لینکتون میکنم به عنوان اولین پیوند وبلاگم[گل]